Йод однохлористий, 3%

100,00  кг

Категорія: Позначка:

Опис

Прозорий розчин, оранжево-жовтого кольору, з різким запахом ; на повітрі димить; у воді і спиртах змішується в будь-яких співвідношеннях.
Фармакологічні властивості: ефективний антисептичний препарат. Має широкий спектр протимікробної дії відносно грам позитивних і грамнегативних бактерій, включаючи мікобактерії туберкульозу, а також вірусів і грибів, спор анаеробних бактерій, ооцист кокцидій, яєць ряду гельмінтів.
Йод однохлористий застосовують для профілактичної та вимушеної дезінфекції поверхонь тваринницьких, птахівничих приміщень, технологічного обладнання, допоміжних об’єктів тваринництва та інвентарю по догляду за тваринами, холодильних камер, обробки шкаралупи яєць. Для аерозольної обробки повітря птахівничих, тваринницьких приміщень. Для лікування тварин, уражених трихофітією, обробки вимені корів.
Дезінфекцію приміщень проводять шляхом дрібнокрапельного зрошення поверхонь приміщень та технологічного обладнання за умови відсутності тварин , продуктів забою та готової харчової продукції з використанням дезустановок та іншого розпилюючого обладнання. Робочі розчини готують за масою шляхом додавання відповідних кількостей йоду однохлористого до водопровідної води температурою 20-25 ° С. При розрахунку концентрації робочих розчинів засіб приймають за 100% речовину.
Профілактичну дезінфекцію виробничих тваринницьких (в т.ч. птахівницьких) приміщень та технологічного обладнання проводять: гладких поверхонь (метал, кахель, метласька плитка, пофарбовані масляною фарбою стіни або покриті вапняною сумішшю, непористий пластик та ін) – 3% розчином при нормі витрати 0.25-0.3 л/м2 та експозиції 3 год: шорстких поверхонь (цегла, цемент, опорні бетонні балки, пористий пластик, щілинні підлоги, незабарвлене дерево, гнійні канали та ін) – 5% розчином з розрахунку 0.5 л/м2 і експозиція – 3 год.
Вимушену (поточну та заключну) дезінфекцію вищезазначених приміщень при інфекційних захворюваннях бактеріальної та вірусної етіології, що відносяться до 2 групи стійкості до дезінфектантів, проводять з урахуванням рельєфу поверхні (гладкі, шорсткуваті) відповідно 3% і 5% розчинами при нормі витрати в обох випадках 0.5 л/м2 і експозиції 3-6 год. При сибірський виразці обробку проводять 10% розчином йоду однохлористого з розрахунку 1 л/м2. Розчин наносять дворазово по 0.5 л/м2 з інтервалом 15-25 хв. Експозиція – 3 год. При від’ємних температурах зазначені розчини наносять на поверхню в 3 прийоми по 0.3-0.4 л/м2. Перед кожним нанесенням розчину, поверхню попередньо обробляють гарячою водою (70 ° С) або насиченим (15-20%) розчином кухонної солі з розрахунку 0.5 л/м2 і експозицією після останнього нанесення 3 год. При африканській чуми свиней знезараження проводять 3% розчином йоду однохлористого з розрахунку 0.5 л/м2. Розчин наносять одноразово. Експозиція – 3 год. При інфекційному атрофічному риніті, бешисі свиней, вірусному гепатиті каченят, ящурі 5% розчином йоду однохлористого одноразово при нормі 0.5 л/м2. Заключну дезінфекцію при ящурі цим же розчином дворазово по 0.5 л/м2 з інтервалом 1год. Експозиція після другого зрошення – 3 години. При інфекційній ентеротоксіміі і брадзоту овець, туберкульозі тварин і птахів обробку проводять 10% розчином, підігрітим до 45-50 ° С, дворазово з інтервалом 1год по 0.5 л/м2. Експозиція у всіх випадках становить 6 год. При респіраторному мікоплазмозі птахів і сальмонеллезах обробку проводять 3% розчином з розрахунку 1 л/м2 при експозиції 1 год. При кокцидіозу кроликів і птахів приміщення обробляють 10% розчином йоду однохлористого підігрітим до 70 ° С одноразово з розрахунку 1 л/м2. Експозиція – 5 год. При параскарідозі коней і аскаридозі свиней застосовують 5% розчин йоду однохлористого, підігрітим до 70 ° С при нормі витрати 1 л/м2. Експозиція – 5 год.При стронгілятозах і стронгілоідозах приміщення обробляють 3% розчином йоду однохлористого, підігрітим до 70 ° С, з розрахунку 1л/м2, експозиція – 1 год.
Холодильні камери для профілактики появи цвілі обробляють 10% розчином йоду однохлористого, з розрахунку 1 л/м2 та експозиції 1 год. При заразних хворобах гусениць тутового шовкопряда (мертвота, сухоти, септицемія, жовтяниця) приміщення для відгодівлі гусениць, інкубаційні зали, листясховища, і обладнання за 6 днів до закладки грені шовкопряда, а також після закінчення відгодівлі гусениць і звільнення шовководня від коконів обробляють 10% розчином йоду однохлористого з розрахунку 1 л/м2. Експозиція – 9 год.
Для запобігання корозійного дії доцільно проводити обробку металевого обладнання йодом однохлористим, розчиненим у триетиленгліколі у співвідношенні 1:9 – до однієї частини засоба додають 9 частин триетиленгліколя і ретельно перемішують. Отриманий таким чином розчин в чистому вигляді можна застосовувати в тих випадках, де показано використання 10% розчину йоду однохлористого, а у вигляді 50% водного розчину (змішаний з водою у співвідношенні 50:50), де показане застосування 5% розчину йоду однохлористого і в вигляді 30% водного розчину (змішаний з водою у співвідношенні 30:70), де показано застосування 3% йоду однохлористого, в аналогічних режимах і дозах. Після закінчення експозиції, оброблені поверхні приміщень і устаткування обмивають водою, звільняють від залишків засобу і води поїлки і годівниці. Приміщення провітрюють до повного зникнення запаху засоби, просушують і тільки після цього вводять в робочу експлуатацію і розміщують тварин.
Аерозольну обробку повітря приміщень при виникненні респіраторних захворювань тварин (в т.ч. птахів) проводять одним із способів, наведених нижче:
Шляхом розпилення 30% водного розчину засобу (що містить 3% йоду однохлористого, ) аерозольними апаратами, що дають величину частинок 0.5-20 мкм, з розрахунку 1.2 мл/м2. Проводять 10-12 розпилень в чотири цикли – по 2-3 дні поспіль. Кожний цикл з інтервалом між ними 2-3 дні. Експозиція після кожного розпилення становить 25-30 хв. На час розпилення та експозиції приміщення щільно закривають, вентиляцію відключають.
Шляхом екзотермічної сублімації парів йодалюмінія і хлоралюмінія, одержуваних від з’єднання йоду однохлористого з алюмінієм (стружкою, порошком, шматочками алюмінієвого дроту або вибракуваних посуду і інших алюмінієвих виробів). Для цього беруть скляні або емальовані ємності об’ємом не менше 2-3 л (одна ємність на 400-500 м3) і розставляють або розвішують рівномірно (на рівній відстані одна від одної і від стін в шаховому порядку ) на висоті 1-1.5 м,і зоповнюють їх йодом однохлористим з розрахунку 3 мл/м3, в який опускають алюміній з розрахунку 50 г на 1 л засобу. Екзотермічна реакція починається через 1-2 хв і триває 5-10 хв, залежно від чистоти алюмінію і температури засоби. Експозиція від початку пароутворення становить 35-37 хв. На час експозиції приміщення щільно закривають, вентиляцію відключають. Обробка парами екзотермічної реакції проводиться 3-4 рази з інтервалом 3 дні. Для виключення бурхливого спінювання, розбризкування і можливого викиду з ємності засоби в процесі хімічної реакції і для більш повного виділення йоду доцільно використовувати суміш йоду однохлористого з триетиленгліколем у співвідношенні 9:1. Після закінчення кожної аерозольної обробки приміщення провітрюють – відкривають двері, вікна, вентиляційні люки і включають вентиляцію.
Обробку яєць, поверхнево інфікованих збудниками інфекційних захворювань птахів, проводять шляхом їх занурення в 4% водний розчин йоду однохлористого на 15 хв з подальшим обсушування на повітрі.
Протипоказання до застосування препарату йоду однохлористого : Пари концентрованого (нерозведеного) засобу викликають сильне подразнення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, кон’юнктивіт, помутніння рогівки очей. При тривалому впливі на шкіру йод однохлористий викликає опіки і виразки. За ступенем впливу на організм йод однохлористий відноситься до високонебезпечних речовин (2 клас небезпеки .
При попаданні йоду однохлористого на шкіру людей, його необхідно змити великою кількістю води з милом. При попаданні розчину йоду однохлористого на слизові оболонки та в очі необхідно їх рясно промити водою, а потім 2% розчином питної соди і звернутися до лікаря.
Забороняється використовувати тару з-під препарату для побутових цілей.
Препарат слід зберігати в закритій упаковці виробника в складських умовах, в сухому, захищеному від прямих сонячних променів, недоступному для сторонніх осіб і тварин місці, при температурі від -40 ° С до +40 ° С.
Термін придатності – 2 роки.

Permanent link to this article: https://ukrfeed.com.ua/?product=%d1%82%d0%be%d0%b2%d0%b0%d1%80-241