Метіонін – моноамінокарбонова сірковмісна незамінна амінокислота. Використовується організмом як джерело сірки, а також для регуляції жирового й білкового обмінів. Бере участь в утворенні серину, цистину й холіну, необхідний для росту й розмноження еритроцитів, формування пера у птиці, перешкоджає жировому переродженню печінки.
При зміні пера в несучок різко зростає потреба в метіоніні. При недостачі метіоніну в організмі тварин і птиці спостерігається втрата апетиту, анемія, атрофія мускулатури, ожиріння печінки, порушення функції нирок, зниження запліднюваності, зниження швидкості росту молодняку й продуктивності дорослої птиці, порушення оперення в птиці (скуйовдженість пір’я, матовість, ламкість і випадання). Внаслідок цього спостерігається низька ефективність використання кормів. Сповільнюється утворення яєчного білка й, відповідно, знижується маса яєць. Відзначається порушення ліпідного обміну, що характеризується жировою інфільтрацією й дистрофією печінки. При одночасній недостачі вітаміну Е дефіцит метіоніну призводить до розвитку м’язової дистрофії в курчат і дерматиту ніг.
Метіонін – кристалічний порошок від ясно-жовтого, сірого до світло-коричневого кольору. Добре розчинний у розведених мінеральних кислотах, їдких лугах й аміаку, важко розчинний у воді.