Вітамін B5 (нікотинова кислота)

500,00  кг

Категорія: Позначки: ,

Опис

Недолік нікотинової кислоти в раціонах свиней викликає пелагру – ураження шкіри, анемію, проноси, некротичні ураження товстої і сліпої кишок, втрату апетиту, гальмування росту поросят. При дефіциті нікотинової кислоти у птаха також виникає пелагра – лущення шкіри на кінцівках, біля очей і дзьоба, виникають паралічі, спостерігається повільне оперення, сповільнюється ріст молодняку, знижується несучість курей і виводимість курчат.

У собак на В5-авітамінозних раціонах також розвивається пелагра – важке захворювання, пов’язане з ураженням шлунково-кишкового тракту (порушується секреція шлункового соку, розвивається діарея). У собак з’являється захворювання під назвою «чорний язик». У порожнині рота і по всьому травному каналу спостерігаються виразки. Іноді з’являється блювота, кров’янистий кал і виразки на шкірі.

Жуйні тварини не відчувають нестачі в нікотинової кислоти, завдяки здатності бактерій рубця синтезувати її в достатній кількості.

Хорошим джерелом нікотинової кислоти є дріжджі, пшеничні висівки, м’ясна і рибна борошно, сіно гарної якості, із зернових кормів – ячмінь, пшениця; бідні нікотинової кислотою зерно кукурудзи, вівса, корнеклубнеплоди, молоко. При нестачі вітаміну Вз в кормах його додають в комбікорми і раціони у вигляді синтетичного препарату никотінаміда.

Permanent link to this article: https://ukrfeed.com.ua/?product=%d0%b2%d1%96%d1%82%d0%b0%d0%bc%d1%96%d0%bd-b5-%d0%bd%d1%96%d0%ba%d0%be%d1%82%d0%b8%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b0-%d0%ba%d0%b8%d1%81%d0%bb%d0%be%d1%82%d0%b0