1 600,00 ₴ кг
Опис
Біологічна роль піридоксину визначається його участю у амінокислотним обміні і побудові ферменту фосфорілази, що розщеплює глікоген. Піридоксин необхідний також для перетворення в організмі тварин лінолевої кислоти в арахідонову, в освіті жиру з білка, гемоглобіну крові, а також в обміні натрію. Таким чином, вітамін Вб бере безпосередню участь у білковому, вуглеводному, жировому та мінеральному обміні.
Головними ознаками гіповітамінозу у свиней є втрата апетиту, анемія, дерматити, що не піддаються лікуванню шляхом добавок у раціон нікотинової кислоти, сповільнений ріст поросят, погіршення використання азоту і енергії корму, шлунково-кишкові розлади, підвищена збудливість, судоми, що призводять до загибелі молодняку, в крові низький рівень гемоглобіну.
У птиці дефіцит піридоксину знижує ефективність використання білка корму, викликає порушення у вуглеводному і жировому обміні, паралічі, з’являється дискоординация рухів, курчата «сідають» на ноги, у важких випадках лежать розпростертими, голова закинута.
Недолік піридоксину в раціонах коней в періоди репродукції і тренінгу, кроликів, лисиць та норок викликає дерматити, дегенерацію серцевого м’яза, патологічні зміни в нервовій системі, важку анемію, у молодняку - уповільнення зростання. У жуйних тварин піридоксин синтезується мікрофлорою рубця.
Порівняно багаті піридоксином дріжджі, пшеничні висівки, зелені боби і злакові рослини, де піридоксин концентрується в зародках, люцернового борошно, кормова патока. Мало піридоксину в м’ясо-кісткового борошна і дуже мало – в молоці. При нестачі в кормах вітаміну В6 в комбікорми і раціони тваринам додають синтетичний препарат піридоксину гідрохлориду.