Вітамін В1 кормовий

1 900,00  кг

Категорія: Позначка:

Опис

Тіамін впливає на освіту глікогену з глюкози, на перетворення фруктози в глюкозу, на синтез вуглеводів із молочної та піровиноградної кислот, на всмоктування вуглеводів; тіамін необхідний і для синтезу жирних кислот з вуглеводів.

При нестачі в раціоні цього вітаміну засвоєння вуглеводів в організмі затримується на стадії піровиноградної кислоти, яка накопичується в крові, проявляючи токсичну дію, порушується водний, жировий і білковий обмін. У тварин спостерігається втрата апетиту, розлад травлення, значні зміни в нервовій системі, з’являється поліневрит, припиняється ріст, порушується діяльність серцево-судинної системи.

У молодняку ​​птиці спостерігається слабка рухливість, потім настає параліч кінцівок і шийної мускулатури з характерним судорожним закидання голови назад. У дорослої птиці знижується яйценосність і запліднюваність яєць.

Недостатність тіаміну у свиней проявляється у слабкості кінцівок, можливі передчасні опороси і загибель приплоду, поросята відстають у рості, погано використовують поживні речовини кормів, у них з’являється блювота, задишка, слабкість серцевої діяльності, у важких випадках настає смерть. У коней спостерігається розлад координації рухів. Найбільш часто гіповітаміноз В1 спостерігається у хутрових звірів, які гинуть при тривалому годуванні сирою рибою, що містить фермент тіаміназу, який інактивує в кишечнику вітамін В1. Тіаміназа руйнується при проварювання риби.

У свиней тіамін синтезується бактеріями в товстому кишечнику і за рахунок цього приблизно на 50% задовольняється потреба організму в цьому вітаміні. На достатньому по тіаміну раціоні у свиней спостерігається депонування тіаміну в печінці і скелетних м’язах. Маючи запаси вітаміну В1, свині можуть по кілька місяців не реагувати на зниження змісту цього вітаміну в раціоні, так як використовують в міру необхідності свої резерви.

При нестачі в кормах тіаміну в раціони тваринам додають вітамінні препарати тіаміну хлориду або тіамін мононітрату.

Permanent link to this article: https://ukrfeed.com.ua/?product=%d0%b2%d1%96%d1%82%d0%b0%d0%bc%d1%96%d0%bd-%d0%b21-%d0%ba%d0%be%d1%80%d0%bc%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%b9